Про проект DFJ

Про проект Новини Аудиторія Форма навчання Навчальний план Вступ на Програму Наглядова Рада Контакти

Ініціатором та автором ідеї Програми “Журналістика цифрового майбутнього” є Фонд Ріната Ахметова “Розвиток України”.

Реалізується Програма Могилянською школою журналістики Національного Університету “Києво-Могилянська академія”.

Метою цієї програми є навчання молодих журналістів – лідерів ньюзрумів майбутнього – шляхом долучення їх до цифрової культури нових медіа.

Це не є навчання окремо роботі в друкованих медіа, на телебаченні чи радіо, чи на Інтернеті. Ця Програма поєднує усі ці типи медіа – через призму застосування цифрових технологій. Це – синтез навичок та новітніх знань у трьох основних сферах:

• підготовка якісного контенту;
  • врахування інтересів численних та розмаїтих аудиторій;
  • застосування найсучасніших технологій у журналістиці.

Програма журналістського навчання в рамках цієї Програми ґрунтується на засадах відмінності від усіх існуючих в Україні пропозицій, а саме:

• безпрецедентність;
  • інноваційність;
  • найвищий рівень професіоналізму;
  • універсальність;
  • органічне поєднання знань і навичок;
  • використання кращого світового досвіду.

Безпрецедентність цієї навчальної Програми на пост-радянському просторі обумовлена фокусом на цифрових технологіях збирання, обробки та розповсюдження інформації.

Універсальність Програми полягає в тому, що слухачі матимуть нагоду не лише вдосконалити свої знання та навички у традиційному для них медіа, а працюватимуть у мультиплатформному середовищі, що поєднує традиційні та нові медіа та відповідає вимогам часу та запитам аудиторій.

Досвід та ресурси Могилянської школи журналістики, а також досвід запрошених закордонних викладачів зможуть наблизити знання та навички учасників програми до найкращих стандартів світової журналістики. Це сприятиме зростанню професіоналізму в українській медіа індустрії та її конкурентноздатності.

Кінцевим бенефіціантом процесу підвищення стандартів журналістів будуть аудиторії українських медіа, які отримають доступ до якісної та цікавої інформації.

Навчання на Програмі є безкоштовним.