Про школу

J-school – це...
1 гітара
1 плед
40 чашок на кухні
167 випускників, із яких
160 мають сторінку в Facebook
45 студентів
25 викладачів
14 «вічних» студентів
10 планшетів IPad
15 відеокамер
18 диктофонів
60 прямоефірних випусків теленовин
114 документальних фільмів
7 плазм
35 комп’ютерів
3 проектори
4 рулони туалетного паперу щодня
14 тисяч ГБ студентських доробків
50 вішалок

“Могилянська школа журналістики створювалася на абсолютно нових засадах, відмінних від інших українських шкіл. Це не було продовження традиції. Ми вирішили взяти нове місце для школи, використати набір базових ідей, що працюють у світі.
Школа була експериментальною, як 10 років тому, так і зараз. Вона не наукова, а практична. Це те, що відрізняє її від інших. Це школа з відкритою філософією. І ми намагаємося цю філософію постійно адаптовувати до того, що є навколо нас. Це дух авантюризму в хорошому сенсі цього слова.
Мета школи – випускати людей, які будуть змінювати українську журналістику. Для цього потрібні викладачі, студенти та ідеї. У нас є всі три елементи.
Проте у світі зараз немає усталених традицій журналістської освіти. Їх ніхто не отримує в готовому вигляді. Тож ми шукаємо нові ідеї, намагаємося
вловлювати тенденції в закордонних школах, на медіаринку, зрозуміти, до чого прагнуть студенти, дивитися над чим працюють викладачі. З усього цього потрібно робити якусь синергію і намагатися осідлати цю хвилю змін.”
Євген ФЕДЧЕНКО, директор Могилянської школи журналістики

Могилянська школа журналістики — унікальний освітній центр, що поєднує теоретичну підготовку, досвід практичної роботи і ґрунтовні дослідження в галузі масових комунікацій, кіно та журналістики.

Мета Школи — формувати та розвивати галузь медіа й масових комунікацій, навчати нове покоління професійних журналістів, здатних очолити цей розвиток.

Школа пропонує навчальну програму маґістра журналістики (MA), наукову програму доктора журналістики (PhD) та програму професійної освіти для працівників медіа «Журналістика цифрового майбутнього» (Digital Future Journalism), а також кваліфікаційну програму «Цифрові медіа в університетах» (Digital Media Universities) для викладачів журналістики вищих навчальних закладів.

Переваги

Могилянську школу журналістики визнано беззастережним лідером журналістської освіти в Україні. Цей успіх зумовлено високою ефективністю навчання та низкою переваг Школи:

— Ми дуже добре знаємо і розуміємо український контекст, але водночас орієнтуємося на найпрогресивніші світові досягнення.

— Навчання в Школі засноване на інноваційних підходах до освіти та поєднує самостійні, командні й інтерактивні види навчання, тож дозволяє кожному студентові спробувати себе в різних професійних ролях.

— Ми створили творче, дружнє і водночас критичне середовище, яке стимулює розвиток та ініціативність кожного учасника навчального процесу.

— До міжнародної команди викладачів Школи належать найкращі практики, дослідники та науковці у сферах традиційних і новітніх медіа, бізнесу, мистецтва, суспільних і гуманітарних наук та міждисциплінарних студій.

— Унікальна технічна база Школи дозволяє студентам працювати з сучасним обладнанням та найновішим програмним забезпеченням.

— Мережа стратегічних партнерів Школи поєднує представників провідних українських та західних медіа, бізнесу, громадських організацій, дослідницьких та освітніх установ, тому дозволяє нам залучати до навчального процесу найкращих експертів.

— Школа розташована на Подолі, в історичному центрі столиці, поруч із офісами головних редакцій провідних медіа країни.

Принципи

Навчання через практику

    За час навчання кожен студент створює кілька десятків індивідуальних та командних проектів і журналістських матеріалів, серед яких статті, телевізійні та радіо сюжети, документальні фільми, інтернет-проекти, журнали. Крім того, студенти проходять практику в провідних редакціях українських та закордонних медіа.

Високі стандарти професії

    Від перших днів навчання ми спонукаємо студентів осмислювати та засвоювати цінності етики і професіоналізму, бути вимогливими до власної роботи та роботи колег, навчаємо всебічно й об’єктивно аналізувати складні ситуації та висвітлювати їх із усвідомленням можливих наслідків.

Дотримання вимог сучасності

    Ми відстежуємо найновіші зміни в галузі та пропонуємо студентам знання і вміння, які не тільки відповідають сучасним вимогам, але й передбачають та враховують можливості подальшого розвитку журналістики.

Актуальні наукові досягнення

    Вагомий напрям розвитку та діяльності Школи — наукові дослідження, що їх провадять наші викладачі, а також докторанти PhD-програми «Масові комунікації» у складі міжнародних дослідницьких груп.

    Крім того, Школа проводить репутаційні та комунікаційні аудиторські дослідження на замовлення українських і міжнародних донорських, медійних та громадських організацій.

    Результати наших наукових та практичних досліджень у сфері медіа та масових комунікацій було представлено на численних міжнародних подіях та опубліковано у західних наукових виданнях.

Історія та здобутки

    Могилянську школу журналістики при Національному університеті «Києво-Могилянська академія» було засновано 2001 року. Згодом було створено кваліфікаційні програми «Журналістика цифрового майбутнього» (2007) та «Цифрові медіа в університетах» (2011) за підтримки Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України».

    Нова філософія журналістської освіти в НаУКМА вплинула і на формування навчальних планів, і на добір викладачів.

    Основна спеціалізація Школи — новини та висвітлення поточних суспільно важливих подій для різних типів медіа. І хоча багато навчального часу приділено саме телебаченню і радіо, ми свідомо уникли вузької спеціалізації та орієнтуємо студентів на роботу в умовах багатоплатформних медіа. Наші випускники працюють на телебаченні й радіо, в друкованих ЗМІ та в інтернет-виданнях.

    За 10 років роботи ми випустили 167 студентів, провели низку тренінгів та тематичних конференцій для журналістів, освітян, представників влади та громадських організацій. Через програму DFJ до цифрової культури долучилися близько сотні провідних журналістів столичних та регіональних ЗМІ.

    Ми пишаємося своїми здобутками. Ми продовжуємо системно й відповідально виконувати свою місію — творимо сьогодення та майбутнє української журналістики.

анонси


image

пошук

останні доробки

відео
фото
аудіо
текст
новітні медіа
дипломи
практика

авторизація

логін
пароль

підписка на RSS RSS

підписатися на RSS
всі RSS-потоки

Digital Future Of Journalism
European Journalism Observetory
Twitter Mohyla JSchoolMohyla J-school Facebook Group
Mohyla JSchool YouTube ChannelPicasa Mohyla JSchool