Співпраця і партнери

Могилянська школа журналістики відкрита до співпраці. Ми реалізували багато проектів разом з нашими партнерами, серед яких ЗМІ, громадські та медійні організації, державні установи, українські та закордонні університети.

Спільні проекти

Програма “Журналістика цифрового майбутнього”
Спільний проект з Благодійним фондом Ріната Ахметова “Розвиток України”

Радіо “КВІТ”
Студентське радіо Києво-Могилянської академії

В партнерстві з організацією EJO (Європейська обсерваторія журналістики) створили українську версію сайту, присвяченого проблематиці сучасних медіа. Там будуть регулярно з’являтися публікації як українських, так і європейських авторів та експертів. Адреса української версії: http://ua.ejo-online.eu/
Редактор сайту - викладачка МШЖ Дарія Орлова.

Могилянська Школа Журналістики є членом Європейської Освітньої Ради компанії AVID (Avid European Education Advisory Board). Разом з іншими медіа-факультетами та школами європейських уніветситетів Школа бере участь у регулярних засіданнях Ради, надає рекомендації стосовно нових продуктів та стратегій AVID, зокрема на ринку освітніх послуг.

З 2009 року МШЖ є місцевим партнером Вестмінстерської Фундації за Демократію в рамках проекту “Зміцнення парламентської демократії в Україні” у напрямку “доступ до інформації”. Разом із британськими партнерами – Фундацією Томсон Рейтерс ми провели вже багато тренінгів для працівників Апарату ВР, парламентських журналістів та представників НУО.

В 2009 році Могилянська школа журналістики встановила партнерські стосунки з компанією ERC, яка представляє на українському ринку продукцію одного із світових IT лідерів корпорації Apple. Завдяки співпраці викладачі Школи прохойшли навчання в офісі компанії Apple в Парижі та Києві, брали участь в конференції освітніх закладів-партнерів Apple, що проходила у Мюнхені (Німеччина). З вересня 2010 року радіоновини студентів маґістерської програми з журналістики НаУКМА вперше в Україні стали доступними у вигляді аудіо подкастів у iTunesStore. Випуски, які готуються зокрема й на наданому ERC обладнанні, можна преслухати з персонального комп’ютера за допомогою програми iTunes або на мобільних пристроях. Студентські доробки також можна знайти на WIKI сервері Могилянської школи журналістики, налаштування роботи якого допомогли партнери. Компанія ERC регулярно проводила для студентів Школи майстер класи із мультимедійної журналістики з використанням продуктів Apple на базі операційної системи iOS. В 2011 році в Школі відкрито перший в Україні навчальний клас, де використовуються планшетні комп’ютери iPad2.

Закордонні університети

Інститут вивчення комунікацій, Університет Лідсу.
Викладачі Університету Лідсу проводили практичні тренінги з виробництва теленовин студентам Школи у 2002-2006 роках.

Університет Огайо (місто Афіни, Огайо, США)
Спільна трирічна програма з обміну викладачами, запровадженню нових навчальних дисциплін у Школі, покращення матеріально-технічного забезпечення. У створенні студентської телепрограми новин також допоміг телеканал СТБ.
Проект здійснено завдяки ґранту Державного Департаменту США.

Університет Товсон (Меріленд, США)
Разом з Уіверситетом міста Товсон ми організували 3-річну програму HESP Regional Seminar for Excellence in Teaching, у рамках якої проводяться міждисциплінарні літні школи для викладачів університетів зі Східної Європи і пострадянських країн. Програму фінансує Інститут Відкритого Суспільства (OSI, Будапешт).

Докладніше про проекти і програми за участю закордонних партнерів читайте у розділі «Міжнародна діяльність».

Громадські організації

Інститут масової інформації
Разом з ІМІ та при підтримці Міністерства закордонних справ Франції для студентів Школи було організовано практичні тренінги, які проводили французькі журналісти. Після цього кілька студентів Школи проходили стажування у Франції в газеті La Croix (2005 рік) та на радіостанції Radio France International (2006).

З пропозиціями про співпрацю звертайтеся через контактну форму.