Наталія Петрова

КОНТАКТ

n.petrova [at] unba.org.ua

ОСВІТА / ПРОФЕСІЙНІ СТАЖУВАННЯ

Київський державний університет ім.Т.Шевченка, юридичний факультет, диплом з відзнакою.

Стипендіат програми імені Фулбрайта (Кеnan Institute Woodrow Wilson Centre, Вашингтон, округ Колумбія, США), тема наукового дослідження “Досвід США у захисті громадянських свобод” (2005–2006), стажування в університеті Оксфорд по програмі «Медіа право і медіа політика», Оксфорд, Велика Британія (2004), стажування в FOJO (школа підготовки кадрів для медіа), Кальмар, Швеція(2000), стажування в Інституті Європейського права, Бермінгем, Велика Британія (1994).

ПРОФЕСІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ

2000 – дотепер: Національний університет ‘’Києво-Могилянська академія’‘, МШЖ, викладач курсу «Правове регулювання ЗМІ».

2006 – експерт і заступник керівника Проектів USAID «Україна: верховенство права» і «Справедливе правосуддя».

2002-2009 – експертна діяльність по залученню (1) Ради Європи для проведення семінарів для суддів в Україні, Сербії, Чорногорії, Албанії по темі свободи вираження поглядів, захисту приватності і підтримання авторитету правосуддя , а також по оцінці потреб розвитку преси у Вірменії; (2) ОБСЄ – для незалежної оцінки законодавчих ініціатив у сфері регулювання преси в різних країнах; (3) Інституту Відкритого суспільства і посольства Канади – для незалежного аналізу змісту судової реформи в Україні (2001-2002).

1998-2005 – консультант, радник з правових питань в проектах міжнародної технічної допомоги – USAID IREX Promedia, (Київ); експерт з медіа права у проекті TASIS “Підтримка незалежних ЗМІ – Топ Медіа”, реалізувався ВВС WST (Одеса); радник АВА СЕЕЛІ Правова ініціатива в Центральній та Східній Європі (Київ).

1988–1998 – адвокатська практика у цивільних справах (інтелектуальна власність, захист інвестицій, антимонопольне законодавство, конституційне право, громадянські свободи, представництво інтересів медіа компаній та журналістів у судах України і перед Європейським судом з прав людини).

ПРОФЕСІЙНА АКТИВНІСТЬ

2007 – член Міжнародної Асоціації медіа юристів ( International Media Law Association)

2012 – член Рад адвокатів України від міста Києва

ВИСТУПИ НА МІЖНАРОДНИХ КОНФЕРЕНЦІЯХ

«The Legal component of public broadcast in Ukraine», Conference, Cologne University, Germany, October, 2010.

«The Legal Aspects of Privacy: Toward a New Public/Private Balance», presentation at Public - Private Conference, Munster University, Germany, January, 2010

«The Importance of Introducing Democratic Standards into the Law Implementation Practice of Post-totalitarian States», Fulbright conference materials, Kyiv, Ukraine, 2009.

«Legal Framework: Safeguards and Challenges for Media in Ukraine», presentation for Perspectives on Media and Communications in Ukraine Conference, Western Toronto University, Canada, April 25-27, 2009.

ПУБЛІКАЦІЇ

КНИГИ
Медіа право – посібник для студентів шкіл журналістики, у співавторстві з В.Якубенком, 2007р.,276 стор

The Current State of the Media in Ukraine: challenges and dangers (2011). In Olexiy Khabyuk & Manfred Kops (Eds.), Public Service broadcasting: A German-Ukrainian Exchange of Opinions. Berlin: LIT Verlag (англійською мовою)

Правничі засади діяльності журналіста в Україні, Київ, IREX Promedia,1998р., 45 стор., перевидана в 1999, 2000, 2002 (у співавторстві з Марією Місьо (передмова) та Валерієм Ситцевим – стаття по авторському праву)

МОНОГРАФІЯ
Українське законодавство і захист преси (у співавторстві з Марією Місьо), надруковано у Бюлетені Харківської правозахисної групи “свобода виявлення і приватність” №1-2001

СТАТТІ
Краще показати, ніж відмовити – правові ризики для телекомпаній під час виборчих перегонів», Telekritika, Грудень 25, 2009, www.telekritika.kiev.ua.

«Міжнародні стандарти незалежності суддів» Національний університет – Юридична академія імені Ярослава Мудрого, матеріали конференції , вид-во «Право», Харків, 2008.

Інформація про зловживання владою у демократичному суспільстві не може бути державною таємницею, 3 лютого 2006 року, www.telekritika.kiev.ua.

Доступ преси до зали суду. Чия це проблема? 16 січня 2006 , www.telekritika.kiev.ua.

Медіа у виборах: українські реалії, 4 листопада 2005 року, www.telekritika.kiev.ua.

Професійні гарантії адвоката, стаття в Юридичній газеті, 15 липня 2005 року , http://www.justinian.com.ua.

Рішення проти України, але на користь українцям, стаття-коментар до рішення Європейського суду з прав людини по справі Українська пресова група проти України, журнал Телекритика, травень 2005

Про моніторинг, імідж та українські реалії, 27 серпня 2003, www.telekritika.kiev.ua.

Без легальності нема свободи, інтерв’ю газеті День, 5 березня 2003 року, http://www.day.kiev.ua.

Запретительная норма превращается в разрешительную, газета «2000», 27 февраля 2002 года, http://www.2000.net.ua.

МОВИ
вільно: Українська, англійська, російська