Людмила Гуменюк

КОНТАКТ
luda [at] mediareform.com.ua

ОСВІТА
Ступінь магістра з політичної комунікації,

Sheffield University, Велика Британія; диплом з відзнакою про вищу освіту,  Чернівецький університет, факультет романо-германської філології.

ВИКЛАДАЦЬКА ТА ПРОФЕСІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ
Приєдналася до колективу викладачів Могилянської школи журналістики (МШЖ) 2007 року – курс “Світові медіа системи”.
З 2003 року є директором Центру медіа реформ (ЦМР) – неурядової медіа організації , метою якої є згуртування  зусиль усіх медіа гравців для створення більш сприятливого клімату для розвитку незалежних та якісних мас медіа в Україні. ЦМР працює не лише з журналістами, але й з громадським сектором, політиками, державними службовцями, юристами, бізнесменами, аналітиками – всіма, хто формує вітчизняний інформаційний простір чи впливає на нього. Близько двох десятків проектів та ініціатив Центру медіа реформ, спрямованих на реформування медіа галузі,  було реалізовано у партнерстві з МШЖ та її науковцями.

Репортерський досвід здобула, працюючи оглядачем  міжнародного відділу газети „День” (1997 р.). У 1997-2000 рр. працює редактором  англомовного тижневика The Day, з 2002 по 2003 – оглядач інтернет-видання „Телекритика”, у 2004 р. – випусковий редактор газети „Твій вибір”.

Є літературним редактором серії підручників, серед яких „Медіа менеджмент в друкованих ЗМІ” (колектив авторів, 2008); „Пошук і збір інформації” (автор Міхаель Халер, 2006)  ін..

В 2005-2008 рр. провела низку досліджень та тему медіа реформ в Україні, ефективності комунікативних стратегій та медіа проектів на замовлення різних інституцій, включно з Посольством Великої Британії, DFID, Фондом ім. Фрідріха Еберта, Національним Демократичним Інститутом (NDI), ін.

До приходу в журналістику працювала впродовж 7 років в органах державної влади різних рівнів.

Трудову діяльність розпочала вчителем середньої школи.

СФЕРА ПРОФЕСІЙНИХ ТА НАУКОВИХ ІНТЕРЕСІВ: медіа освіта, медіа консалтинг, комунікаційні та медіа дослідження.

УЧАСТЬ У ПРОФЕСІЙНИХ ОРГАНІЗАЦІЯХ: член Консультативної Ради організації Knight International Journalism Fellowships (ICFJ, США); активіст і редактор веб-сайту Україно-британської асоціації професіоналів (UUPN).

СТАЖУВАННЯ ТА СЕРТИФІКАТИ

Участь у навчальній конференції Міжнародного Центру для Журналістів (ICFJ, США) Partnerships and Mentoring, Innovation and Multimedia, Sustainability and Money (Ґетеборг, Швеція, травень 2008); стажування в редакціях Бі-Бі-Сі у Белфасті , Лондоні, Бермінгемі (Північна Ірландія та Велика Британія, березень 2008); сертифікат про успішне завершення  курсу „Стратегія інтерв’ю та техніка публічного виступу”, програма Британської Ради у Польщі (Варшава, лютий 2008); проведення дослідження на замовлення Посольства Великої Британії у Москві для участі та виступу на міжнародній конференції у Тбілісі „Нові виклики для співробітництва в Каспійському регіоні” (Грузія, жовтень 2007);  проведення дослідження на замовлення Фонду Фрідріха Еберта „Медіа реформи в Україні за період 1987-2007рр)” для участі та виступу на міжнародній медіа конференції в Гамбургу (Annual conference of Netzwerk Recherche, Німеччина, червень 2007); стажування в інституціях Європейського Союзу, European Union Visiting Programme (Брюссель, квітень 2006); диплом про успішне завершення програми для керівників прес-клубів,  Community Connections Exchange Programme (Чикаго, США, липень 2006); стажування в медійних та політичних установах Великої Британії (BBC, The Independent, British Parliament etc., березень 2001); участь у European Series – спільній Міжнародній конференції Британської Ради та газети Financial Times (Брюссель, Берлін, Лондон, травень-червень 1999); участь у семінарі з медіа менеджменту, Project Syndicate Programme (Прага, травень 1999); сертифікат про успішне завершення курсу „Розслідувальна журналістика”, Project Syndicate Programme (Маастрихт, Нідерланди грудень 1999);  сертифікат про успішне завершення міжнародної програми  “Print Journalism in the US”, USIA professional exchange programme (США, липень-серпень 1998).