Проект Університету Огайо

Тривалість проекту: Осінь 2004 - Літо 2007.

Концепція: Метою цього проекту було посилення освітніх і культурних зв’язків між США та Україною, які допоможуть розвитку вільних і незалежних ЗМІ в Україні.

Задля досягнення мети було налагоджено постійний зв’язок між Університетом Огайо в Афінах та Національним Університетом «Києво-Могилянська Академія». Це дозволило запровадити якісні професійні тренінгів з документалістики і виробництва мультимедійної продукції, які проводилися для українських викладачів, студентів і медіа-спеціалістів.

Було розроблено п’ять нових навчальних курсів, що тепер викладаються у Могилянській школі журналістики. Викладачі Школи збирали матеріали і спостерігали за викладанням подібних курсів у Школі Телекомунікацій в Огайо. Потім викладачі з Огайського університету працювали разом зі своїми колегами у Києві і допомагали на практиці впровадити нові курси. Викладачі з Огайо також надавали допомогу, коли Могилянська школа журналістики влаштовувала літні тренінги для українських медіа-спеціалістів, з якими викладачі Школи ділилися набутими знаннями.

Результати проекту: Обмін викладачами проходив ув обох напрямках. Зусилля з розвитку навчальної програми дозволили створити п’ять нових курсів:

1. Менеджмент ЗМІ та медіапланування
(Планування, написання і бюджетування на стадії «до виробництва»)
2. Вступ до відеовиробництва
(Виробництво, пост-виробництво і монтаж)
3. Виробництво документальних фільмів
4. Мультимедійні журналістські проекти
5. Міжнародні медіасистеми

Щоліта проводилися тренінги для медіа-спеціалстів з Києва та інших міст України. Ці майстерні зосереджувалися на використанні удосконалених телевізійних навичок у збиранні новин, поширенні новин, виробництві документальних фільмів.

Університет Огайо: Вищий учбовий заклад з державним фінансуванням, розміщений в Афінах, штат Огайо, США. Університетський Коледж Комунікацій складається з п’яти Шкіл: Теорія комунікацій, Менеджмент систем комунікацій, Журналістика, Телекомунікації та візуальні комунікації, а також спільна програма Комунікації та розвиток спільно з центром Міжнародних досліджень.

У Школі телекомунікацій університету Огайо викладається одна із найкращих у США програм з аудіо та відео виробництва. У цьому проекті були задіяні професори університету Огайо з трьох різних шкіл Коледжу Комунікацій: Телекомунікації, Візуальні комунікації, Журналістика.

Цей проект підтримано трирічним ґрантом Державного Департаменту США.

Додаткові відомості про проект у статтях на сайті Коледжу Комунікацій:
ITS secures grant for Ukraine media production development program
Ohio University team continues to help develop free press in Ukraine