Проект «Медіареформи», 2002-2006

Співпраця Могилянської школи журналістики з Міністерством у справах міжнародного розвитку Великої Британії (DFID) була надзвичайно плідною.

Проект «Медіареформи» розпочався у 2002 і тривав упродовж чотирьох років. Він був комплексним і багатоаспектним: включав у себе створення веб-ресурсу Mediareform.com.ua, організаційну, видавничу, лоббістську та освітню діяльність. Яскравими проектами Центру медіареформ стали журналістські конкурси.

Постійно в центрі уваги перебували «Медіа Клуби», які збирали за круглим столом  «інтегровані» групи медіа професіоналів, а також тих фахівців, діяльність котрих безпосередньо торкається медіа-галузі. По один бік барикад обговорювали найважливіші проблеми української масово-комунікаційної галузі медіа-менеджери, журналісти, експерти, політики, судді, юристи, державні службовці, університетські викладачі та студенти.

Без перебільшення можна ствердити, що цей проект вплинув на перебіг медіареформ в Україні, включно з поширенням самого терміну «медіареформи». Успішна діяльність стала можливою завдяки гнучкій системі менеджменту, правильному визначенню пріоритетів, конструктивній позиції британських партнерів, спільній націленості на результат.

Головною метою перших трьох років діяльності Центру медіареформ було створення сприятливих умов для виникнення і розвитку незалежних мас-медіа в Україні. У 2005-2006 роках цей проект зосереджувався на розвитку громадянського суспільства, а саме на встановленні й поглибленні контактів між владою та громадськими організаціями через посередництво медіа.

Важливим аспектом співпраці з DFID була професійна і матеріально-технічна підтримка Могилянської школи журналістики. Зокрема були засновані теле-, радіо- і фотостудії, закуплене офісне обладнання, налагоджена тісна співпраця з Лідським університетом. З 2002 по 2006 рр. у Могилянській школі журналістики викладали британські журналісти та експерти.